Jak w praktyce wygląda cały proces Home Stagingu?

26 lutego 2023

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad sprzedażą lub wynajmem swojej nieruchomości, a może właśnie rozpoczynasz ten proces, to z pewnością spotkałeś się już z pojęciem home stagingu. Jeśli nie do końca wiesz, czym tak naprawdę jest home staging i jakie ma zastosowanie to ten tekst został przygotowany z myślą o Tobie! 

Jeśli myślisz, że home staging to tylko układanie poduszek i przyozdobienie każdego pokoju przy użyciu tego samego sztucznego kwiatka na potrzeby sesji zdjęciowej to jesteś w błedzie. 

Home staging to znacznie więcej. To długi proces, który rozpoczynamy od dokładnego przeanalizowania i określenia grupy docelowej, czyli potencjalnych nabywców. Dzięki poznaniu ich potrzeb jesteśmy w stanie przygotować mieszkanie pod ich konkretne oczekiwania. W jakich sposób to robimy? Zaczynamy od naprawienia usterek. Następnie skupiamy się na stworzeniu odpowiedniej stylizacji na potrzeby sesji fotograficznej. Czasem wystarczy nieco przearanżować mieszkanie, poprzestawiać meble. Zdarza się, że ingerencja jest większa i skupiamy się na wykreowaniu nowego stylu, odświeżonej, spójnej kolorystyki.

Tak opisalibyśmy home staging w kilku zdaniach. Jeśli jednak chcecie wiedzieć czego konkretnie możecie się spodziewać angażując Nowak Estate do sprzedaży lub wynajmu swojego mieszkania, to poprosiliśmy naszą Agentkę Aleksandrę Bąk-Żyłę, która jest profesjonalną Home Stagerką, by przeprowadziła nas przez cały proces. 

Jak w praktyce wygląda cały proces Home Stagingu?

– Zawsze zaczynam od obejrzenia nieruchomości na zdjęciach/filmikach oraz zadania kilku niezbędnych pytań.

– Dzięki temu mogę się przygotować do konsultacji, która jest pierwszym krokiem w całym procesie. Przygotowuję się do niej analizując całą nieruchomość, tworząc pierwsze koncepcje i już przygotowana jadę na spotkanie z klientem w tej konkretnej nieruchomości.

– Taka rozmowa trwa od 1 do 2 godzin i na niej właściciel dowiaduje się co powinien zrobić, czego się pozbyć, co naprawić co uzupełnić.

– Kolejnym etapem, może być przygotowanie listy zakupów z linkami do sklepów wraz z dokładnym objaśnieniem, gdzie dana rzecz powinna się znaleźć, z podziałem na pokoje oraz poszczególne strefy. Jest to szczegółowa instrukcja jak samodzielnie wykonać home staging.

– Powyższy krok może byc pominięty i wtedy odpowiedzialność za zakupy, dostawy i całą aranżację przejmuje na siebie Home Stagerka. To ona organizuje całą logistykę, odpowiada za każdy najmniejszy szczegół, jak chociażby skręcenie mebli, może również zorganizować i nadzorować osobę odpowiedzialną za malowanie ścian i naprawy drobnych usterek.

– Ostatni krok prowadzący do finału to stylizacja do sesji fotograficznej. Jest to wykorzystanie wcześniej przygotowanych rzeczy, ich rozłożenie zgodnie z zasadami stylizacji wnętrz, dodanie „ocieplających” dodatków, stworzenie klimatu, który ma sprzedać nieruchomość.

– Na tym ostatnim etapie zauważamy najlepiej, jak dana nieruchomość z tej „do mieszkania” staje się tą „do sprzedania”, staje się produktem działającym na wyobraźnie potencjalnych klientów. Bo pamiętajmy, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

– Zwieńczeniem całej pracy home stagingu jest profesjonalna sesja fotograficzna. Nie pomijajmy tego kroku, bo nawet najpiękniejsze wnętrze kiepsko sfotografowane, nie przyciągnie uwagi.

Poniżej zobaczycie przykłady takie pracy:

wpis na bloga 1 46

wpis na bloga 2 46 46

wpis na bloga 3 46 46 46Celem home stagingu jest przede wszystkim pokazanie potencjału danej nieruchomości, a nie jedynie ukrycie jej wad. Patrząc na dobrze rozplanowane mieszkanie, spójne w kolorach i stylu oraz posiadające modne dodatki, o wiele trudniej jest się oprzeć jego urokowi – dlaczego tak się dzieje?

Ponad 80% społeczeństwa nie ma wyobraźni przestrzennej i widzi dokładnie to co ma przed oczami. Patrząc na kiepsko zaaranżowane mieszkanie, trudno im sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Dzięki home stagingowi jesteśmy w stanie odkryć przed potencjalnymi kupcami pełnię potencjału nieruchomości. 

Koniecznie dajcie nam znać, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat home stagingu? A jeśli czujecie, że potrzebujecie pomocy w przygotowaniu swojej nieruchomości,  serdecznie zapraszam do współpracy! 

Doradca do spraw nieruchomości
Aleksandra Bąk-Żyła
+48 888 850 559
aleksandra.zyla@nestate.pl

< Wróc do listy postów

Na naszym blogu

wpis na bloga
Co wpływa na cenę nieruchomości? Poznaj kilka kluczowych czynników! 15 czerwca 2023

Na dynamicznym rynku nieruchomości, pośród ogromnej różnorodności cen, warto zrozumieć, że nie są to przypadkowe, “wyssane z palca” kwoty. W rzeczywistości dobrze wyceniana nieruchomość ma...

Czytaj więcej
miszkanie w centrum vzy na obzerzach miasta
Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta? 23 kwietnia 2023

Podjęcie decyzji o lokalizacji mieszkania nie należy do prostych, ale to jeden z pierwszych kroków, które należy podjąć, by rozpocząć poszukiwania wymarzonych czterech ścian. Postanowiliśmy...

Czytaj więcej
wpis na bloga nowak estate 01
Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży, by transakcja przebiegła sprawnie? 19 marca 2023

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży, by transakcja przebiegła sprawnie? Dzielimy się kilkoma naprawdę prostymi sposobami, które mogą okazać się bardzo pomocne w sprzedaży mieszkania za...

Czytaj więcej
wpis na bloga home staging 45
Jak w praktyce wygląda cały proces Home Stagingu? 26 lutego 2023

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad sprzedażą lub wynajmem swojej nieruchomości, a może właśnie rozpoczynasz ten proces, to z pewnością spotkałeś się już z pojęciem home...

Czytaj więcej
Prognozy na 2023 Obszar roboczy 1 37 38
Rynek nieruchomości – prognozy na 2023 28 grudnia 2022

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak będzie wyglądał rynek nieruchomości w nowym roku. Czy możemy spodziewać się obniżek cen, a może poszybują one w...

Czytaj więcej
Wynajem mieszkania na co zwrocic uwage zdj na strone Obszar roboczy 1 Obszar roboczy 1
WYNAJEM MIESZKANIA – PORADNIK DLA STUDENTA 28 października 2021

Wynajem mieszkania w obcym mieście to często stres i zagrożenie, szczególnie gdy robi się to pierwszy raz. Na co zwrócić uwagę gdy chcesz wynająć mieszkanie?...

Czytaj więcej
Post blogowy na strone Jak wybrac biuro nieruchomosci 1
Sprzedaż mieszkania z agencją nieruchomości – dlaczego warto? 27 października 2021

Sprzedaż mieszkania w dobie Internetu może wydawać się bardzo prostym zadaniem. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielną sprzedaż nieruchomości. Dlaczego to niekoniecznie najlepszy sposób...

Czytaj więcej
Post blogowy na strone Jak wybrac biuro nieruchomosci
Jak sprzedać mieszkanie? Poznaj 7 najczęściej popełnianych błędów 11 października 2021

Sprzedaż mieszkania zajmuje średnio od kilku miesięcy do nawet 2 lat! Najczęstszą przyczyną, dla której mieszkanie długo się nie sprzedaje, jest zawyżenie jego ceny. Ale...

Czytaj więcej