19 kwietnia 2024

Jak wybrać biuro nieruchomości?

Jak wybrać biuro nieruchomości?

Wiele osób nie od razu decyduje się na współpracę z agentem nieruchomości, ponieważ nie wie, którą agencję wybrać do współpracy. Wybór faktycznie jest na rynku duży, choć jak wiadomo, nie zawsze ilość przekłada się na jakość. Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w sprzedaży nieruchomości, wybierając agenta, który będzie reprezentował Twoje interesy, możesz zwrócić uwagę na następujące szczegóły.

1. Pierwszy kontakt

Gdy zamieścisz ogłoszenie w internecie już po kilku minutach zaczną się kontaktować z Tobą pośrednicy nieruchomości. Zwróć uwagę w jaki sposób proponują spotkanie, czy już na tym etapie coś ich wyróżnia na tle innych. Być może specjalizują się w danym typie nieruchomości lub w Twojej dzielnicy. Jeśli nie jesteś w stanie wybrać jednego agenta na tym etapie, zaproś na spotkanie kilka osób i porozmawiaj z nimi na osobności. Zobacz czy przyjdą punktualnie, jak wyglądają, w jaki sposób odnoszą się do Twoich potrzeb. Tak samo podejdą w przyszłości do Twojego Klienta.

2. Małe rzeczy prowadzą do wielkich spraw

Sprawdź stronę internetową agencji. Przeczytaj opinie w internecie. Przejrzyj Facebooka. Możesz zapytać agentów czy mają jakieś referencje, na jakich nieruchomościach pracowali ostatnio? Co uważają za swoją mocną/słabą stronę? Zastanów się jak się czujesz w ich towarzystwie? Być może wydaje się, że są to małe rzeczy, ale sygnalizują jak pośrednik podchodzi do swojej pracy. Czy jest ona jego pasją? Czy widać zaangażowanie i kreatywność? W końcu, czy podjęte działania przynoszą rezultaty i zadowolenie Klientów.

3. Nie wszystko da się sprzedać, tak jakbyśmy chcieli

Zwróć uwagę czy pośrednik rzetelnie informuje Cię o warunkach współpracy, np. o wycenie nieruchomości, cenie ofertowej, planowanym terminie transakcji, wynagrodzeniu, czy przystaje bez słowa na każdy Twój pomysł, tylko po to, żeby podpisać umowę pośrednictwa. Przestań się łudzić. Przeszacowana nieruchomość ma małe szanse na skuteczną sprzedaż, a minimalne wynagrodzenie dla agenta z pewnością nie zmotywuje go do zaangażowania i aktywnego poszukiwaniu Klienta. Po prostu Twoje ogłoszenie trafi na portale jak wiele innych i na tym prawdopodobnie praca nad ofertą się skończy. Korzystaj z doświadczenia, wiedzy pośrednika. Bądź na bieżąco jak wyglądają jego postępy pracy.

4. Umowa na wyłączność to prawdziwie otwarta umowa

Co się stanie, gdy zdecydujesz się na współpracę z kilkoma czy kilkunastoma agentami? Każdy z nich będzie miał niewielkie szanse, że to właśnie on "dobije targu" i otrzyma wynagrodzenie za swój wysiłek. Dlatego właśnie w internecie pojawiają się ogłoszenia z ukrytym lub zmienionym adresem, a agenci przed obejrzeniem nieruchomości przez Klienta wymagają podpisania umowy pośrednictwa. Kilka konkurencyjnych ofert to także sprzeczne informacje na temat ceny, metrażu czy innych szczegółów dotyczących Twojego mieszkania, które mogą odstraszyć zainteresowanych. Wybór agenta na wyłączność to gwarancja marketingu na szeroką skalę i 100 procent zaangażowania ze strony pośrednika, co przekłada się na szybszą sprzedaż w możliwie jak najbardziej korzystnej cenie.

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami