13 kwietnia 2024

Czego nie pisać w ogłoszeniu o sprzedaży mieszkania?

Przy opracowywaniu ogłoszenia o sprzedaży mieszkania trzeba pamiętać nie tylko o tym, jakie dane należy w nim zawrzeć, ale też - a może przede wszystkim - o tym, czego nie powinniśmy uwzględniać.

Z pewnością jednym z najgorszych pomysłów jest wyolbrzymianie pewnych informacji. Musimy bowiem liczyć się z faktem, że podczas wizyty w apartamencie, oglądający skonfrontuje swoje wyobrażenia z rzeczywistością i odniesie negatywne wrażenie w sytuacji, gdy niektóre elementy nie będą zgodne z opisem.

Określenia, których nie umieszczamy w ofertach

W ogłoszeniach nieruchomości unikajmy takich określeń, jak "sprzedam bardzo tanio" czy "pilnie sprzedam". Zachęcają one bowiem potencjalnych kupujących do tego, aby negocjować cenę - sugerują wręcz, że sprzedający łatwo zgodzi się na jej obniżenie. Przesadna szczerość w tych kwestiach może być dla nas niekorzystna. Najlepiej, jeżeli skontaktujemy się z profesjonalistą - takim jak pośrednik nieruchomości firmy Nowak Estate. Dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości rynku z łatwością ustali on cenę, która będzie dla nas satysfakcjonująca i umożliwi dokonanie sprzedaży w pożądanym przez nas czasie.

Musimy też mieć na uwadze fakt, że określenie "pilnie" wskazuje na to, że już przez dłuższy czas nie możemy znaleźć nabywcy, atrakcyjność tego zwrotu jest więc tylko pozorna. Może również ono sugerować chęć pozbycia się lokalu ze względu na problemy, jakie są z nimi związane (takie jak np. spodziewane obniżenie jego wartości z powodu planowanych w okolicy inwestycji). Z kolei określenie "sprzedam tanio" nasuwa podejrzenia, że standard i jakość nieruchomości pozostawia wiele do życzenia. Podanie ceny niższej w porównaniu do mieszkań o podobnej charakterystyce wzbudza obawy, że pewne informacje nie zostały ujawnione.

Widok z mieszkania - czy o nim pisać?

Niekiedy już w tytule zaznaczamy, że mieszkanie ma "widok na...", podając miejsce, które widać przez okno. Nie zawsze jednak warto podkreślać wszystkie elementy otoczenia - takie, jak chociażby plac zabaw czy patio. Kwestie te mogą zresztą nie mieć większego znaczenia dla kupującego w sytuacji, gdy podoba mu się lokal. Za nieco podejrzane i przesadne są też postrzegane takie zwroty, jak "najpiękniejsza okolica". Zaleca się jednak zaakcentować fakt, że w pobliżu znajdują się tereny zielone albo park.

Nawet świetnie napisane ogłoszenie może być jednak nieatrakcyjne z powodu źle wykonanych zdjęć. Zarówno stworzenie opisu, jak i przeprowadzenie sesji fotograficznej najlepiej powierzyć osobom, które na tym się znają, czyli pośrednikom.


Jeśli szukasz rozwijającego się miejsca do życia, które ma duży potencjał, zdecydowanie polecamy Ci Kraków. Agencja nieruchomości Nowak Estate będzie w stanie pomóc Ci ze wszystkimi formalnościami związanymi ze znalezieniem mieszkania do życia. Zobacz, co możemy Ci zaoferować i przekonaj się o tym sam.

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami