13 kwietnia 2024

Czy Agent na wyłączność jest bardziej skuteczny?

Oferty nieruchomości na wyłączność sprzedają się 5 razy szybciej niż na umowie otwartej, a uzyskana cena jest wyższa niż w przypadku umów zwykłych. Dając szansę jednemu, wybranemu agentowi, zyskujesz 100 procent zaangażowania i oszczędzasz swój czas.

Czym jest umowa na wyłączność zawarta z biurem nieruchomości Kraków?

Umowa na wyłączność daje Ci wybór jednego agenta, który będzie reprezentował Twoje interesy. Osoby, która korzystając ze swojego doświadczenia i sieci kontaktów, zrobi wszystko, aby doprowadzić do szybkiej i korzystnej dla Ciebie transakcji. Dzięki takiej umowie zyskujesz pośrednika na wyłączność, a więc zaangażowanie na 100 procent i czas poświęcony tylko dla Ciebie! To także zielone światło dla agenta, aby informacja dotarła do jak największej liczby osób, gdyż nie musi się obawiać, że ktoś wykorzysta jego pracę i zostanie pominięty przy transakcji. Nie musi zatem ukrywać w ogłoszeniu adresu nieruchomości, czy wymagać od osób zainteresowanych obejrzeniem mieszkania, podpisania wcześniejszej umowy. Tak rozumiana otwartość jest zatem korzyścią także dla Ciebie!

Dlaczego jest skuteczna?

Statystycznie oferty na wyłączność sprzedają się 5 razy szybciej niż na umowie otwartej, a uzyskana cena jest wyższa niż w przypadku umów zwykłych. Jak to możliwe? Po pierwsze ze względu na zaangażowanie ze strony agenta i poczucie odpowiedzialności za cały proces sprzedaży. Będziesz miał tego dowód otrzymując na bieżąco raporty z postępów pracy nad Twoją ofertą. Po drugie, agenci pracujący na wyłączności mają dostęp do systemu wymiany ofert w całej Polsce (MLS) i współpracują z innymi agentami. Dzięki temu nieruchomość coraz częściej znajduje swojego nabywcę, jeszcze zanim trafi na portale w internecie. Są to tak zwane oferty spod lady, o które najbardziej zabiegają Klienci. Umowa na wyłączność to gwarancja jakości, skuteczności i przyszłość!

Dla kogo jest wyłączność?

Jeżeli cenisz sobie swój czas i profesjonalną współpracę z agencją nieruchomości Kraków, oferta na wyłączność jest dla Ciebie. Twój agent będzie odpowiadać za wszystkie etapy procesu sprzedaży, a więc za kontakty z osobami zainteresowanymi, prezentacje nieruchomości, zdobywanie wszystkich niezbędnych dokumentów i zaświadczeń - aż po negocjacje i końcowe spotkanie u notariusza. To naprawdę przekłada się na wiele godzin pracy, czasochłonne dojazdy do nieruchomości, czasem nawet kilka razy w ciągu dnia, a także gruntowna i rzetelna wiedza na temat oferty. W przypadku wyłączności możesz liczyć też na bardziej kosztowną reklamę - home staging, profesjonalną sesję fotograficzną, atrakcyjną video prezentację, czy wykorzystanie dronu. Plusem jest także to, że wszystkie szczegóły omawiasz z jedną osobą, a więc również chronisz swoją prywatność.

Dlaczego nie bierzemy wynagrodzenia od drugiej strony?

Agenci pracujący na umowie na wyłączność reprezentują jedną za stron transakcji. Jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo i lojalność, taka umowa jest dla Ciebie najlepsza. Jak to wygląda w praktyce? Otóż pracując na Twoje zlecenie, biuro nieruchomości z Krakowa nie powinno pobierać wynagrodzenia od drugiej strony, gdyż w ten sposób zapobiega ewentualnym konfliktom interesów. Wiadomo, że zarówno sprzedający, jak i kupujący dążą do transakcji w korzystnej cenie, co zazwyczaj znaczy, że sprzedający chce sprzedać w wyższej, a kupujący w niższej cenie. Drugą korzyścią takiego rozwiązania jest także to, że druga strona transakcji nie jest zniechęcana przez agenta koniecznością zapłacenia prowizji w momencie, gdy jest zainteresowana Twoją ofertą. Jasne zasady i zadowolenie każdej ze stron transakcji są podstawą każdej biznesowej współpracy.


Jeśli interesuje Cię agencja nieruchomości, Kraków oferuje ich naprawdę wiele. Jednak tylko Nowak Estate zadba o Twoją sprawę kompleksową i z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zajmujemy się zarówno kupnem, jak i sprzedażą nieruchomości. W przypadku mieszkań na wynajem proponujemy również ich administrowanie.

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami