13 kwietnia 2024

Ogrzewanie podłogowe bez tajemnic

Ogrzewanie podłogowe (określane również jako płaszczyznowe) posiada szereg zalet. Jeśli zdecydujemy się na nie, z pewnością w naszej kieszeni pozostanie więcej pieniędzy, jest to bowiem rozwiązanie energooszczędne. Poza tym tego typu ogrzewanie gwarantuje nam odpowiedni komfort cieplny. Jest ono także bardzo estetyczne. Należy też zaznaczyć, że ma charakter ekologiczny. Jeśli w dalszym ciągu wahamy się co do tego, czy ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się w naszym domu, to warto przeczytać niniejszy artykuł.

Odpowiedni rozkład ciepła i wysoka wydajność

Ogrzewanie podłogowe zapewnia ciepło w najlepszy możliwy sposób z punktu widzenia funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dzięki niemu tuż nad podłogą jest cieplej - zwykle to nasze stopy najbardziej marzną. Natomiast wyżej, na wysokości głowy – chłodniej, ponieważ głowa nie powinna znajdować się w pobliżu źródła ciepła.

Grzejniki ogrzewają mieszkanie nierównomiernie. Natomiast do atutów ogrzewania podłogowego należy fakt, że dostarcza ciepło w takim samym stopniu w każdym miejscu w pomieszczeniu. Dlaczego zaś rozwiązanie to uważa się za energooszczędne? Otóż dzięki optymalnemu rozkładowi ciepła temperatura powietrza w domu może zostać obniżona nawet o 2 stopnie Celsjusza, co z kolei przekłada się na spadek zużycia energii.

Estetyka i zdrowie

Ogrzewanie podłogowe ułatwia zaaranżowanie wnętrza w taki sposób, w jaki to sobie zaplanowaliśmy. Wynika to z faktu, że jest ono właściwie całkowicie niewidoczne - nie musimy uwzględniać kaloryferów podczas urządzania pomieszczeń. Ogrzewanie płaszczyznowe jest także polecane alergikom - pamiętajmy, że kurz zbiera się zwłaszcza na grzejnikach, niepotrzebnych w ogrzewaniu podłogowym.


Jeśli szukasz usługi, którą jest kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, Kraków jest miejscem, w którym możemy zaoferować Ci swoje usługi. Pozyskiwanie lokatorów, negocjacje cen wynajmu, prowadzenie dokumentacji czy kontakty ze spółdzielnią, to wszystko, czym zajmiemy się za Ciebie. Dzięki temu oszczędzisz swój czas, zarabiając jednocześnie na swojej nieruchomości.

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami