25 kwietnia 2024

Jak wybrać miejsce parkingowe w garażu podziemnym?

Własne miejsce parkingowe w garażu podziemnym przynosi nam wiele korzyści. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest komfort. Posiadając własne stanowisko, nie musimy się martwić, że np. wieczorem, po powrocie do domu, będziemy zmuszeni do poszukiwania miejsca, gdzie pozostawimy auto.

Co więcej, rozwiązanie to gwarantuje nam znacznie większą ochronę (często np. w postaci monitoringu) niż zaparkowanie pojazdu na zewnątrz. Co ważne, w garażu podziemnym nasze auto nie jest narażone na zmienne warunki pogodowe. Oznacza to, że po pierwsze - opady atmosferyczne nie będą mieć wpływu na jego stan zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym, a po drugie - zimą nie będziemy musieli pozbywać się z samochodu śniegu, zaś latem słońce nie spowoduje jego nagrzania się.

Przy dokonywaniu wyboru miejsca parkingowego i samego garażu warto jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie - piszemy o nich dalej.

Budowa parkingu a bezpieczeństwo i swoboda poruszania się

Zaleca się sprawdzić, w jaki sposób parking podziemny jest zabezpieczony. Jeżeli znajdują się w nim okna, powinny one mieć charakter antywłamaniowy. Jak już zostało wspomniane, dobrą ochronę zapewnia monitoring. Duże znaczenie ma położenie parkingu względem drogi zewnętrznej. Na pewno wyjazd nie może być usytuowany w taki sposób, abyśmy musieli wyjeżdżać tyłem. Warto również zorientować się, czy opuszczanie garażu autem i wjeżdżanie do niego nie będzie wymagać zbyt wielu manewrów - musimy mieć pod tym względem odpowiednią swobodę. Przy podejmowaniu wyboru garażu należy też zwrócić uwagę na to, czy wjazd nie jest zbyt stromy, a korytarze przejazdowe - zbyt ciasne. Gdyby tak było, utrudni nam to znacząco poruszanie się. Pamiętajmy, że jeżeli autem przemieszczamy się np. do pracy, będziemy korzystać z miejsca postojowego prawie codziennie. Nie bez znaczenia jest również kwestia wentylacji. Zbyt wysoki poziom wilgotności może powodować rozszczelnianie się w niektórych samochodach instalacji LPG, czego skutkiem, w najgorszym wypadku, może być wybuch.

Usytuowanie miejsca parkingowego oraz dostęp do niego

Samo stanowisko powinno być odpowiednio przestronne - ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy posiadamy samochód o dużych rozmiarach. Sprawdźmy, czy w parkingu podziemnym zaznaczone są trasy dla pieszych oraz czy ich szerokość umożliwia bezpieczne przemieszczanie się z windy albo schodów na nasze stanowisko. Miejmy też na uwadze fakt, że miejsca postojowe znajdujące tuż przy ścianach powinna dzielić od nich taka odległość, która nie utrudni nam wsiadania i wysiadania z pojazdu.

Potrzebujesz mieszkania z garażem podziemnym? Sprawdź naszą ofertę nieruchomości na sprzedaż: https://nestate.pl/nieruchomosci-krakow/?transaction=sprzedaz.


Wybierając do współpracy biuro nieruchomości w Krakowie, będziesz w stanie znaleźć najlepszy lokal w tym mieście – gotowy w każdej chwili do zakupu lub wynajęcia. W razie konieczności pomocy przy administrowaniu lokalu zajmiemy się Twoją nieruchomością kompleksowo, a gdybyś zdecydował się ją sprzedać, znajdziemy kupca i dopełnimy wszelkich formalności przed transakcją.

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami