14 czerwca 2024

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży, by transakcja przebiegła sprawnie?

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży, by transakcja przebiegła sprawnie?

Dzielimy się kilkoma naprawdę prostymi sposobami, które mogą okazać się bardzo pomocne w sprzedaży mieszkania za oczekiwaną kwotę. Większość z nich wykonasz samodzielnie i całkowicie za darmo!

✅ Dokładnie posprzątaj mieszkanie. Może Ci się to wydawać oczywiste, ale warto naprawdę się przyłożyć i przeprowadzić w mieszkaniu generalne porządki. Mycie okien i podóg to nie wszystko. Zwóć uwagę na obicia mebli, wszystkie ciemne zakamarki, a także balkon oraz piwnicę. NIech mieszkanie wygląda jak nowe!

 

✅ Wykonaj drobne naprawy. Cieknący kran, niedomykające się szafki i skrzypiące szuflady mogą wydawać się drobnostką, jednak dla osoby oglądającej nieruchomość mogą okazać się wskazówką, że w mieszkaniu jest więcej niedociągnięć. 

 

✅ Postaw na minimalizm. W większości przypadków mieszkanie powinno być jak czysta kartka, którą nowy właściciel urządzi według własnego gustu. Zadbaj, by na widoku nie było żadnych prywatnych pamiątek, czy rodzinnych zdjęć. Jeśli czujesz, że przesteń zrobiła się zbyt pusta możesz zapełnić ją kwiatami lub zapachową świeczką. 

 

✅ Zadbaj o piękny zapach i oświetlenie. Te dwa czynniki mają ogromny wpływ na odbiór mieszkania. Jeśli przez okna nie wpada wystarczająca ilość naturalnego swiatła upwnij się, że we wnętrzu znajdują się inne źródła. Zrezygnuj z kadzidełek i zbyt intensywnych zapachów. Dobrze przewietrz mieszkanie i postaw na delikatne, naturalne zapachy. 

 

✅ Jeśli posiadasz zwierzaka postaraj się, by nie było go w domu podczas pokazywania mieszkania. Pupil nie będzie rozpraszał oglądających, unikniesz też niekomfortowych sytuacji, gdyby ktoś był uczulony. Pamiętaj, że nie każdy akceptuje obecność zwierząt, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą problemy zdrowotne.

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami