13 kwietnia 2024

Sprzedaż mieszkania z agencją nieruchomości – dlaczego warto?

Sprzedaż mieszkania w dobie Internetu może wydawać się bardzo prostym zadaniem. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielną sprzedaż nieruchomości. Dlaczego to niekoniecznie najlepszy sposób i co możesz zyskać powierzając sprzedaż profesjonaliście – agentowi? Sprawdź!

 

Bezpieczeństwo transakcji i minimum formalności

 

Profesjonalny pośrednik sprzedaży nieruchomości pomoże Ci skompletować całą dokumentację, bez której nie podpiszesz umowy kupna-sprzedaży. Podpowie też na jakim etapie i dlaczego warto zaangażować notariusza. Nie będziesz się musiał martwić tym, że w kluczowym momencie zawierania transakcji zabraknie Ci dokumentu, który wydłuży lub co gorsza, zaprzepaści cały proces!

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

 

Agent nieruchomości zajmie się za Ciebie umieszczeniem ogłoszenia na portalach Internetowych, również tych, do których Ty, jako osoba spoza branży, nie masz dostępu. Odbieranie telefonów, wysyłanie maili, umawianie spotkań, odpowiadanie na pytania i prezentowanie Twojej nieruchomości zainteresowanym – o tym wszystkim możesz po prostu zapomnieć. To też zrobi za Ciebie pośrednik. Ustalenie odpowiedniej ceny to jeden z głównych elementów, który wpłynie na to, czy i w jakim czasie uda Ci się sprzedać nieruchomość. Tutaj również wiedza i doświadczenie pośrednika będzie nie do przecenienia! 

 

Baza potencjalnych klientów

 

Każdy agent nieruchomości ma bazę kontaktów, wśród których może być potencjalny kupiec Twojej nieruchomości. Zna potrzeby i możliwości potencjalnych zainteresowanych, dzięki czemu Twoja oferta trafi dokładnie do tych osób, do których powinna. Wystarczy, że pośrednik bezpośrednio (!) skontaktuje się z daną osobą i przedstawi jej Twoją nieruchomość. Co więcej, pośrednik może od ręki sprawdzić zdolność kredytową potencjalnych nabywców Twojego domu czy mieszkania.

 

Wiedza i doświadczenie

 

Specjalista sprzedaży nieruchomości zna rynek i trendy. Dlaczego to ważne? Doradzi Ci, co możesz zrobić, żeby sprzedać szybciej i w lepszej cenie. Pomoże znaleźć sprawdzonych specjalistów – budowlańców, fotografów, notariuszy. Korzysta z ich usług regularnie więc możesz być pewien standardów świadczonych przez nich usług.

 

Profesjonalne negocjacje

 

Negocjacje to kluczowy moment w całym procesie sprzedaży nieruchomości. Na tym etapie zaangażowanie emocjonalne właściciela w niczym nie pomoże, może za to mocno zaszkodzić całej transakcji. Powierz negocjacje doświadczonemu specjaliście, który przeprowadził ich setki. Wie, jak to robić i zna techniki negocjacyjne, które sprawią, że sprzedasz swoją nieruchomość za możliwie wysoką cenę. 

 

PAMIĘTAJ!

Jeśli wybierzesz współpracę z jednym biurem nieruchomości (tylko taką rekomendujemy!) możesz liczyć na maksymalną motywację. Agent wie, że gra toczy się o jego prowizję więc będzie mu zależało nie tylko na sfinalizowaniu sprzedaży, ale również na czasie, w którym do tego dojdzie. Sprzedaż powierzona kilku agencjom sprawia, że zaangażowanie pośrednika nie jest tak duże, jak w przypadku umowy na wyłączność.

 

    Skuteczna agencja nieruchomości - Kraków i okolice.

    Skontaktuj się z nami